توکانچی

کاربران استار لینک از100 هزار نفر فراتر رفت!!

استارلینک

 فکر می کردید که ماسک کار ایجاد شرکت ها و محصولات انقلابی را تمام کرده است ، در اشتباه هستید. او با استفاده از اسپیس ایکس ، اینترنت ماهواره ای را راه اندازی کرده است و این اینترنت به سرعت در حال رشد است.

اگر نمی توانید به اینترنت معمولی دسترسی پیدا کنید ، Spacelink ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. ولی این امر فعلا در ایران میسر نیست.

مروری بر Starlink

Starlink یکی از پروژه های شرکت spacex و متعلق به ایلان ماسک است. سالهاست که در حال کار است. ایلان ماسک با استفاده از ماهواره هایی که توسط شرکتش SpaceX پرتاب شده است امیدوار است با استفاده از آنها بتواند اینترنت را برای همه به ارمغان بیاورد ، حتی صرف نظر از موقعیت مکانی آنها.

در حال حاضر بیش از 1800 ماهواره در مدار وجود دارد که قصد دارند ماهواره های بیشتری را پرتاب کنند. پس از تقریباً یک میلیارد دلار بودجه از طرف FCC در سال 2020 ، این شرکت واقعاً شروع به کار کرد. ماسک اخیراً اعلام کرد که نزدیک به 100000 ریسیور اینترنت ماهواره ای را برای مشتریان جدید ارسال کرده است.

بتا Starlink


با وجود اینکه بیش از 100،000 ریسیور توسط این شرکت راه اندازی شده است ، این سرویس هنوز در مرحله بتا است و این موضوع نگرانی های زیادی را به همراه دارد.

ابتدا ، استارلینک به مشتریان بالقوه هشدار می دهد که با ارتقاء ماهواره ها و دریافت سرویس توسط سیستم ، دوره هایی با سرعت کم و بدون اتصال وجود خواهد داشت.

در حال حاضر ، تحت برنامه بتا ، کاربران می توانند انتظار داشته باشند که سرعت 50 مگابایت بر ثانیه تا 150 مگابیت بر ثانیه را مشاهده کنند. اما این می تواند بر اساس مکان متفاوت باشد.

چه کسی می تواند بتا Starlink را دریافت کند؟


از لحاظ تئوری ، همه افراد واجد شرایط بتا Starlink هستند. در حال حاضر ، بر اساس ترتیب اولویت و اولین سرویس در دسترس است و محدود به مکانهای جغرافیایی خاصی است. این به منظور خدمت به افرادی است که در مناطق بدون دسترسی به خدمات سنتی اینترنت پرسرعت زندگی می کنند.

گفته می شود ، کسانی که در مجتمع های آپارتمانی و خانه های چند واحدی زندگی می کنند ، همچنان می توانند به Starlink دسترسی داشته باشند ، مادامی که بتوانند منطقه ای را برای قرار دادن ریسیور استارلینک از آسمان پیدا کنند.

قیمت استارلینک چنده و از کجا تهیه کنیم؟


شما می توانید با مراجعه به وب سایت آن در سرویس Starlink ثبت نام کنید ، اما توجه داشته باشید که این سرویس هنوز برای همه در دسترس نیست. اگر شما در حال حاضر واجد شرایط نیستید ، یا اگر آنها فروخته می شوند ، به احتمال زیاد مجبور نخواهید بود خیلی منتظر بمانید.اینترنت ماهواره ای STARLINK

هنگامی که به وب سایت می رسید ، آدرس خود را وارد کنید تا در دسترس بودن مکان خود را بررسی کرده و سفارش را فشار دهید. اگر منطقه شما اکنون برای پوشش در دسترس است ، می توانید ثبت نام کنید.

البته فعالیت استارلینک منوط به اخذ مجوز از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد و فعلا این کار توسط استارلینک صورت نگرفته لذا خواهشمندیم از توجه به اگهی های فروش دیش و رسیور های اینترنت ماهواره در سطح اینترنت و شبکه های اجتماعی توجه نکنید.

اگر در حال حاضر در منطقه مجاز هستید ، پیامی مانند این دریافت خواهید کرد که جزئیات زمان پوشش و هزینه ثبت نام در آن را مشخص می کند.

هزینه استارلینک

در حالی که هزینه ها ممکن است بر اساس سخت افزار و مکان متفاوت باشد ، هزینه سخت افزار اصلی 499 دلار به علاوه حمل و نقل است. هزینه ها در حال حاضر 99 دلار در ماه است ، اما ممکن است در آینده متفاوت باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *