توکانچی

NFT چیست؟! + صرافی هایNFT

بهترین صرافی های ان اف تی ایران

در دنیای امروز مسئله بلاکچین ها و ارز های مجازی به شدت داغ شده است که توجه اغلب مردم را به خود جلب کرده است و مردم به طریقی میخواهند به بازار پر تنش ارز مجازی و nft ها وارد بشوند ولی صرافی مطمئن نمیشناسند یا میخواهند بعد از تحقیق وارد این بازار بشوند.

تاریخچه ان اف تی(NFT)

اولین ان اف تی در می 2014 معرفی شد توسط مک کوی و آنیل دش ساخته و معرفی شد که این کوین کوانتوم نام داشت، البته این ان اف تی از نوع ویدیو بود که توسط همسر مک کوی (جنیفر) ساخته شد و در بلاکچین namecoin ارائه شد سپس توسط دش به قیمت 4 دلار خریداری شد،در طول یک ارائه زنده برای کنفرانس هفت در هفت در موزه نیو در شهر نیویورک. مک کوی و دش از این فناوری به عنوان “گرافیک پولی” یاد کردند.این به صراحت یک نشانگر بلاکچین غیرقابل تعویض و قابل مبادله را از طریق ابرداده روی زنجیره (که توسط Namecoin فعال شده است) به یک اثر هنری مرتبط می کند. این برخلاف «کوین‌های رنگی» چند واحدی، قابل تعویض و بدون ابرداده سایر بلاک‌چین‌ها و طرف مقابل است.

بلاکچین چیست؟

بلاکچین یک لغت انگلیسی به معنی زنجیره بلوکی است.

بلاکچین یک زنجیره سیستمی برای ثبت داده ها است که این اطلاعات دریافتی میتواند به صورت یک فیش بانکی ، سند یا اسناد مالکیت ، تراکنش ها و… . از قابلیت های بلاکچین این است که همه این داده ها بدون نیاز به یک مدیر و یک فرد مرکزی ثبت میشود و نمیتوان یکی از این اسناد را حذف یا نابود کرد. بیت کوین و اتریوم دو تا از معروف ترین کوین (رمز ارز) ها در جهان هستند.

NFT (ان اف تی) چیست؟!

یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) یک واحد غیرقابل تعویض از داده‌های ذخیره شده در یک زنجیره بلوکی است، که شکلی از دفتر کل دیجیتال است که می‌تواند فروخته و معامله شود.از انواع واحدهای داده NFT ممکن است با فایل های دیجیتالی مانند عکس، فیلم و صدا و… مرتبط باشندو از آنجایی که هر توکن منحصراً قابل شناسایی است، NFTها با اکثر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده مانند بیت کوین و دوج کوین و… که قابل تعویض هستند، متفاوت است.

صرافی های NFT

1: صرافی OpenSea

صرافی opensea رهبر تمام صرافی ها در زمینه nft است که از هنرمندان و توسعه دهندگان و… پشتیبانی میکند، ثبت نام در این صرافی رایگان است(البته برای ورود به سایت این صرافی باید فیلتر شکن داشته باشید در غیز این صورت نمیتوانید وارد این سایت بشید) از قابلیت های این صرافی میتوان به پشتیبانی از اکثر توکن ها (150 توکن) اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.3]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *